Praca na własny rachunek - czy to dla Ciebie

Aktualności
W dziale tym publikowane są różne ciekawostki odnośnie dotacji, szkoleń itp. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnościami.

 
środa, 23 styczeń 2019 14:40

Praca na własny rachunek - czy to dla Ciebie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Praca z domu, praca zdalna – czy to brzmi dla Ciebie jak marzenie? Jeśli masz już dość siedzenia na etacie, słuchania szefa i wykonywania wszystkiego pod jego dyktando – to jest artykuł, który musisz przeczytać od początku do końca! Dowiesz się z niego czym kierować się przy przejściu z etatu na własny rachunek, a także jak nie stracić chęci i motywacji! 

 

Koniec z etatem

 

Już postanowione – odchodzisz z etatu. Przede wszystkim zanim oznajmisz tę wiadomość szefowi, stwórz odpowiedni plan działania. Nie możesz przecież odejść z firmy i nie mieć pomysłu na siebie. Zastanów się czym dokładnie chcesz się zajmować. Masz przewagę, jeśli pracujesz na stanowisku, które Ci się podoba i po prostu chcesz być sama sobie szefem. Trochę trudniej będą miały osoby, które pracują na przykład w rachunkowości, a teraz chcą się zająć rękodziełem. Ale pamiętaj – wszystko jest w zasięgu Twojej ręki, wystarczy tylko chcieć. Wiesz już czym chcesz się zająć? Świetnie! Kolejny krok to złożenie wypowiedzenia. Pamiętaj – nie pal za sobą mostów i całą sprawę załatw maksymalnie pokojowo. Należy znaleźć złoty środek tak aby obie strony były zadowolone. Przed Tobą okres wypowiedzenia, czyli czas, w którym musisz działać. Przede wszystkim rozejrzyj się za dotacjami – to świetna opcja, która pomoże Ci wystartować ze swoim biznesem. Możesz jako osoba bezrobotna skorzystać z dotacji z Urzędu Pracy na otwarcie jednoosobowej działalności gospodarczej. Możesz też poszukać pomocy w LGD lub skorzystać z pożyczki. Wszystko jasne? Zakładaj własną firmę i spełniaj swoje marzenia! 

 

Motywacja – jak nie zatracić się w codziennych obowiązkach

 

            Masz już własną działalność, pracujesz, zdobywasz nowych klientów, jesteś sama sobie szefem. Jednak każdego dnia zaczynasz zauważać, że coś się dzieje – zaczynasz tracić motywację. Może to być spowodowane problemami finansowymi, ponieważ straciliśmy kluczowego klienta. Wtedy pojawiają się myśli, że jesteśmy do niczego. Jak się podnieść i dalej walczyć o swoje marzenie i spełnianie celu? Przede wszystkim odłóż pracę na bok – spokojnie, to nie zając i nie ucieknie, a takie działanie pomoże Ci w pozbieraniu myśli. Weź kartkę i długopis i zapisz wszystkie powody, dla których uwielbiasz swoją pracę i usługi, które świadczysz. Uwolniłaś się od szefa tyrana? Pomogłaś klientce osiągnąć sprzedażowy sukces? Twoje grafiki pojawiły się w najpopularniejszym magazynie modowym w Polsce? Widzisz, jakie to proste? Jeśli jesteś na początku swojej drogi, zacznij od każdego, nawet najmniejszego sukcesu: wstajesz o 7 rano, a dzięki swojej dobrej organizacji Twój dzień pracy wynosi 4 godziny. Szukaj plusów wszędzie – to one zmotywują Cię najbardziej. Pomyśl sobie tylko jak Twój biznes będzie wyglądał za 5 lat, jaki ogromny progres możesz osiągnąć! Ogrom sprzedanych produktów, usługi, które są polecane w całej Polsce, wkroczenie na rynek zagraniczny – idziesz jak burza i nikt Cię nawet nie powstrzyma! Jednak pamiętaj, aby zachować harmonię. Musisz zawsze znaleźć czas na naładowanie akumulatorów. Odpoczynek jest tutaj bardzo ważny, inaczej może dojść do wypalenia zawodowego.

Bądź pasjonatem! Angażuj się w swoją firmę i jej klientów, nawet, jeśli na tym nie zarobisz od razu! Ciągle ucz się jak kochać swój biznes, klientów, pracowników i proste, zwykłe radości jakie niesie ze sobą własna firma! Przenieś tą pasję na swoich pracowników i klientów – motywacja jest bardzo zaraźliwa – a zobaczysz ogromną różnicę w jakości i wielkości Twojego biznesu!

 

Czytany 403 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 17 luty 2019 22:44